Ministri Agim Veliu viziton Gjilanin pas rastit tragjik që ndodhi dje

Krytari i komunës së Gjilanit z. Lutfi Haziri priti ministrin Veliu dhe e falenderoj për vizitën në profilin e tij në facebook Shkruan :

E falënderoj ministrin e Brendshëm, mikun tim Agim Veliu, i cili sot është në vizitë për të parë nga afër zhvillimet pas tragjedisë që e përjetuam dje. Trupat e pajetë janë në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion. Ne po presim që një pjesë e familjes të vinë nga Kanada në Gjilan dhe po përgatitemi për ceremoninë e varrimit bashkë me komunitetin e Cernicës dhe familjen Bllaca. Po ashtu, i falënderoj të gjitha institucionet e shtetit për solidaritetin e madh për Gjilanin për t’ua lehtësuar dhembjen!

E falënderoj ministrin e Brendshëm, mikun tim Agim Veliu, i cili sot është në vizitë për të parë nga afër zhvillimet pas…

Geplaatst door Lutfi Haziri op Woensdag 19 februari 2020