Fjolla Ujkani: Gjenerata e vjetër mund ta vonojë ndryshimin, por jo ta ndalë

Për zhvillimet e fundit në vend ka komentuar edhe deputetja nga rradhët e Lëvizjes Vetëvendosje!, Fjolla Ujkani.

Ajo përmes një statusi në llogarinë e saj në facebook ka shkruar se gjeneratat e re e do ndryshimin, kurse e vjetër po kërkon ta vonoj atë.

Ujkani i ka përcjellur edhe një mesazh “Gjeneratës së Vjetër”, duke shtuar se mund ta vonoj ndryshimin por asesi ta ndalë atë.

Përderisa nuk mund të supozohet ende se për kë ka bërë fjalë ujkani, me gjasë statusi edhe mund të jetë aludim te të vjetrit e LDK-së.

Ja dhe postimi i saj: